Order of Premontre, Premonstratensians, Norbertines, and White Canons

Rev.mus D. Werenfridus Petrus Wagenaar, O. Praem.

Wagenaar
Birth: augustus 7, 1929

Death: oktober 4, 2020

House: Abdij Grimbergen

Geboren te Westwoud (NL).  Ingetreden in de abdij op 1952-08-18.  Hij legde zijn professie af op 1954-09-13 en werd priester gewijd door Mgr. E. De Smedt, bisschop van Brugge op 1958-07-25 in de abdijkerk van Grimbergen.  Hij kreeg een studieopdracht in Rome aan de Pauselijke Universiteit Gregoriana van 1955 - 1959.  Hij werd socius van de novicenmeester op 1959-08-10.  Benoemd als supprior en lector moraaltheologie op 1959-09-08.  Cantor van 1959 - 1968.  Magister van novicen en junioren van 1961-04-19 - 1965 en van 1977-07-04 - 2000.  Prior van 1964-09-16 - 1966-09-25.  Aalmoezenier van de scoutsgroep van Grimbergen van 1961 - 1982.  Pastoor van Grimbergen van 1966 -1982.  Deken van Grimbergen van 1966 -1988.  Districtsdeken van Ring rond Brussel van 1972 - 1988.  Tot abt gekozen op 1982-10-07 en de abtszegening ontvangen van Monseigneur Godfried Danneels, Aartsbisschop van Mechelen-Brussel op 1982-11-14.  Vicaris van de Abt-Generaal voor de Brabantse Circarie van juni 1987 - 1994.  Definitor van de orde van 1994 - 2000.  Hij vierde zijn gouden professiejubileum in 2004 en zijn gouden priesterjubileum op 2008-05-15.  Hij gaf ontslag op 2004-09-14.
 
Other Categories:
 People » Departed » Grimbergen » oktober » 4